Един златен и пет сребърни медала от Държавното отборно първенство по плуване извоюваха възпитаниците на ПМГ „Васил Друмев”

На провелото се през уикенда Държавно отборно първенство по плуване на 25-метров басейн в София взеха участие 119 мъже и 84 жени от 21 клуба в страната.

Възпитаничките на ПМГ „Васил Друмев” и състезатели на Клуб по плувни спортове “Етър 2000” се завърнаха с един златен и пет сребърни медала.

Илина Йозова от 9 в клас спечели златен медал на 50 метра бруст с резултат 34, 59 сек., който е и републикански рекорд за девойки младша възраст. На 100 и на 200 метра бруст Илина финишира втора, с резултати съответно 1:14,29 мин. и 2:43,41 мин.

С три сребърни отличия се завърна и Бояна Томова от 9 г клас. Тя ги завоюва на 50, 100 и 200 метра гръб с времена съответно 30,67сек., 1:04,98 мин. и 2:20,89 мин.

Със сериозни подобрения на собствените постижения се прибраха и останалите състезатели на “Етър 2000” - Стилиян Стоянов от 8 а клас, Николай Петровски от 8 в клас и Божидар Николов от 8 б клас.

Това не са всички успехи на възпитаниците на ПМГ и "Етър 2000".

Кандидат майсторът на спорта Илина Йозова спечели един златен и два сребърни медала от завършилия в Солун международен турнир по плуване “Александрия”. Тя триумфира в дисциплината 100 м бруст, а на 200 метра бруст и на 50 метра бруст се пребори за сребърни медали.

Майсторът на спорта Бояна Томова не взе участие в Солун поради пътуването си до Доха, Катар, за участие в младежката програма на Международната федерация по плувни спортове (ФИНА) във връзка с ХII Световно първенство на 25-метров басейн.

Всички права запазени 2012 ©. Администратори Милен Василев.